İşlem bile yok


Bu haber 2017-08-03 eklenmiş ve 60 kez görüntülenmiştir.

Tutanaklara göre bottakileri ölüme götüren kaçakçılar hakkında bugüne kadar hiçbir işlem yapılmadı. Küçükkuyu Kolordu Komutanlığı Destek Timi tarafından tutulan 25 Nisan 2017 tarihli tutanağa göre Ege’nin Yunanistan tarafında devriye görevini yapan bir NATO gemisi, Yunan karasularında bir erkek cesedi buldu. Başka cesetlerin olabileceği Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bildirildi. Bunun üzerine saat 12.28’den itibaren Küçükkuyu Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığı tarafından arama kurtarma faaliyeti başlatıldı.

KEMANI DA DENİZDEYDİ

Saat 15.20’de denizde 2 erkek cesedi bulundu. Birinin üzerindeki kimlik kartından Barış Yazgı olduğu tespit edildi. Yazgı’nın üzerinde keman çantası, keman, yay, keman aparatı, indirimli taşıma kartı ve bir İngilizce sözlük bulundu. Üzerinden 450 Euro, 245 dolar ve 100 de Suriye lirası çıktı. Yunan karasularında arama kurtar faaliyeti yapan gemilerden alınan bilgiye göre Yunan bölgesinde de 9 cesedin bulunduğu ve iki kişinin de sağ kurtarıldığı ifade edildi. Bu kişilerin 23 kişi halinde bindikleri botla Midilli’ye giderken botun su alması üzerine battıkları öğrenildi.
Ailesi tarafından savcılığa sunulan dilekçede, Yazgı’yı yurtdışına çıkaran Zeus Marine Taşımacılık adlı şirketin sorumlu olduğu belirtilerek, “Kardeşimizi bu şirket yetkililerinin yurtdışına kaçak yollarla kaçırma şüphesi bulunmaktadır“ denildi. Ancak bugüne kadar şirket yetkilileri hakkında hiçbir işlem yapılmadı. Avukat Melis Üstündağ ve Efkan Bolaç, şüphelilerin halen tespit bile edilmediğini ifade etti.


ETİKETLER : Barış Yazgı gazetehaberleri bot dolar Euro kaçak sözlük İngilizce saat Sahil Güvenlik Yunanistan Suriye gundem
Diğer GÜNCEL haberleri

Spor

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
© Copyright 2017 ŞAHİN MEDYA A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi